Ultradźwiękowe pomiary grubości

Ultradźwiękowe pomiary grubości należą do badań objętościowych. Pozwalają na przeprowadzenie badań przy konstrukcjach narażonych na silnie oddziaływanie warunków atmosferycznych lub mających ciągłą styczność z różnego rodzaju chemikaliami. Pomiary grubości informują o rzeczywistej grubości badanej ścianki obiektu. Ultradźwiękowym pomiarom grubości można poddawać konstrukcje i obiekty wykonane z metali różnego typu, szkła, materiałów kompozytowych i tworzy sztucznych. Badanie dobrze się sprawdza w takich konstrukcjach jak wszelkiego rodzaju rurociągi, zbiornik czy szyny.

 Ultradźwiękowe pomiary grubości opierają się na pomiarze czasu, w jakim impuls ultradźwiękowy generowany przez przetwornik zlokalizowany w głowicy badawczej przechodzi przez badaną grubość a po odbiciu od powierzchni przeciwległej do niej powraca. Po zmierzeniu czasu grubościomierz ultradźwiękowy dokonuje obliczenia grubości materiału i wyświetla wynik na ekranie cyfrowego defektoskopu.

Niewątpliwą zaletą badań UTT jest możliwość uzyskania dokładnych danych nawet jeśli powierzchnia konstrukcji pokryta jest farbą. Redukuje to koszty oraz zmniejsza czas potrzebny na przeprowadzenie badania.

Skontaktuj się z nami

Właściciel Laboratorium Specjalista ds. badań i spawalnictwa

Dawid Górka
Tel.  692-145-734

Kierownik ds. Jakości
Zapytania ofertowe

Sara Górka
Tel. 668-145-154

© 2023 Badania Nieniszczące Górka - All Rights Reserved. | Polityka prywatności