Badania magnetyczno-proszkowe

Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów wykonującym badania magnetyczno-proszkowego. Świadczymy profesjonalne usługi w naszej pracowni znajdującej się w Poznaniu oraz na terenie całej Polski, dzięki naszemu mobilnemu laboratorium. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą badania. 

Wykorzystanie badań magnetyczno-proszkowych

Metodę tę wykorzystuje się do analizowania jakości złącz spawanych, różnych rodzajów odlewów oraz odkuwek. Podczas badania MT emitowany zostaje strumień magnetyczny, który ma na celu zlokalizowanie rozproszeń, powstałych w miejscach wadliwych lub uszkodzonych. Badanie magnetyczno-proszkowe skutecznie wykrywa takie wady powierzchni jak pęknięcia, porowatość czy przyklejenia. Pozwala również zlokalizować wady znajdujące się pod powierzchnią badaną( do ok. 3mm).

Techniki badania magnetyczno-proszkowego

Badanie magnetyczno-proszkowe można wykonać techniką:

N

Barwną

przy wykorzystaniu do badania białego podkładu i czarnej zawiesiny proszku magnetycznego. Pomiar następuję w świetle białym.
N

Fluorescencyjną

do badania wykorzystuje fluorescencyjne zawiesiny magnetyczne, a sama obserwacja prowadzona jest w świetle ultrafioletowym. Jest to technika o większej czułości.

Dlaczego warto wybrać nasze badania?

Zaletą badań magnetyczno-proszkowych jest ich skuteczność oraz dużo większa szybkość i czułość badania w stosunku do badań penetracyjnych. Nasze laboratorium ma możliwość wykonywać badania zarówno w technice barwnej oraz UV. Stosujemy jarzma przenośne a także za zgodą stron możemy używać magnesów stałych.

Skontaktuj się z nami

Właściciel Laboratorium Specjalista ds. badań i spawalnictwa

Dawid Górka
Tel.  692-145-734

Kierownik ds. Jakości
Zapytania ofertowe

Sara Górka
Tel. 668-145-154

© 2023 Badania Nieniszczące Górka - All Rights Reserved. | Polityka prywatności